четверг, 30 апреля 2020 г.


Шановні батьки!
Дітей дошкільного віку часто називають “вигадниками”. Чи вважаєте Ви, що у дитини потрібно розвивати уяву? Чи потрібно заохочувати її  творчість та фантазію? Давайте розбиратися разом.

Альберт Ейнштейн вважав, що «уява важливіша за знання. Знання обмежені, тоді як уява охоплює весь світ, стимулюючи прогрес, породжуючи еволюцію». Чому так важливо розвивати уяву дитини? Бо це – фундамент наочно-образного мислення, від якого безпосередньо залежить рівень творчості. А ще дитина з гарною уявою має чудову пам'ять, гнучкий розум, краще фокусується на завданнях і генерує нестандартні ідеї. 


Дошкільний період дуже сприятливий час для розвитку тієї самої уяви, щоб дитина навчилась мислити без обмежень “буває – не буває”. Дитина починає «уявляти» у віці приблизно 2-3 років, коли починає замінювати один предмет іншим у грі: паличка стає ложкою, пиріжки з пісочку, коробочка ліжечком і т.д. Це потрібно підтримувати і не ставити дитині штучних обмежень.

Я пропоную кілька ігор для активного розвитку уяви малюків-дошкільнят:

1. "Фантастичні гіпотези."
Запропонуйте дитині придумати  "що сталося":
 - Чому крокодил сидить на дереві?"
 - "Куди зібралася рибка?"
 - " Навіщо мишці повітряна кулька?"
Це  дорослому буде важко, а діти швидко видадуть Вам неочікувані історії. 

2. "Казки навпаки."
Казки для дітей стануть цікавішими, якщо звичний сюжет дещо змінити. Наприклад, усі знають історію Колобка. А що, якщо б бабуся зліпила його не з тіста, а з глини? Мабуть, тоді його прогулянка лісом була б безпечнішою, а звірі вже не здавалися б такими страшними. 



Може, варто поміняти місцями персонажів у казці «Червона шапочка», де добрі герої стануть злими, а злі – добрими. Що дивнішою буде розповідь, то краще вона розвиватиме уяву та зв'язне мовлення дитини. 




3. "Несподівана долонька"
Запропонуйте дитині обвести свою долоньку. Пофантазувати, на що вона схожа.






4. "Намальована музика"
Увімкніть дітям класичну музику з яскраво вираженим характером. Доки вона лунатиме, попросіть дитину закрити очі та уявити, про що мелодія. Далі вона має зобразити свої відчуття фарбами/олівцями на папері. Для цієї арт-терапії чудово підійде музика «Пори року» Вівальді («Червень») або уривок із увертюри «Руслан і Людмила» Глинки. Можна обрати будь-яку мелодію, але без слів, щоб вони не нав'язували дітям свої образи. 



5. "Таємне інтерв'ю"
Ця вправа допоможе дитині  на деякий час стати журналістами, але незвичайними. Дитина журналіст. Вона обирає, у кого буде брати інтерв'ю.( це може буде іграшка, або предмет).  А ви будете відповідати на ці запитання.  Завдання розвиває уяву і навчає дітей моделювати поведінку. 


6. "Створити свою книгу" 



Тож станьте для своїх  дітей другом, із яким світ стає цікавішим і повним загадок: складайте з ними вірші, вигадуйте історії. Як знати, може саме  Ваша дитина  в майбутньому подарує світові нові відкриття!










Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Шановні батьки! Ваша маленька дитина – це людина! Ця маленька людина потребує виховання без насильства: не окрикiв і покарання, а підтри...