среда, 29 апреля 2020 г.



                                                             Шановні батьки!
Хочете допомогти своєму маляті добре вчитися?Тоді ще у дошкільний період не шкодуйте часу на розвиток його пам’яті. 


Якщо говорити просто, то пам'ять - це процес запису, зберігання та вилучення інформації. Вона впливає на багато психічних процесів в особистості, такі як мислення. 

Коли батьки приділяють велику увагу розвитку пам'яті у дітей дошкільного віку, вони не тільки забезпечують якісну підготовку до школи, але формують інтелектуальний потенціал маленької людини в цілому. Діти 3-7 років засвоюють інформацію мимоволі і вміють відокремлювати те, що їх цікавить від того, що здається їм неважливим. Тому розвивати пам'ять у дошкільнят потрібно так, щоб малюку було цікаво отримувати нову інформацію - в іншому випадку дитина просто «відфільтрує» її як непотрібну.
Тому на допомогу нам прийдуть цікаві ігри.

 1. "Веселі  палички"Для гри використовуємо рахункові палички. За допомогою них викладаємо нескладне зображення.  Пропонуємо дитині запам’ятати зображення, після чого малюк відтворює побачене. 




 2. "Запам’ятай слова по порядку". Називаємо кілька слів, які дитина повинна запам’ятати і повторити в тому ж порядку. Для початку можна використовувати в грі лише декілька слів – 3-5. Далі можна ускладнювати правила гри, збільшуючи кількість слів. Наприклад: будинок, сонце, каша, лампочка, собака.

3.  " Хто загубився". Перед малюком викладаємо кілька іграшок (штук 5-6 не більше) і просимо запам’ятати їх. Далі малюк виходить з кімнати, а ми швидко ховаємо одну з іграшок. Повернувшись, дитина повинна уважно повинна визначити, хто ж утік і загубився.


4. "Картинки". Для цієї гри підійдуть будь-які кольорові картинки, якщо у вас є книжка з великою кількістю картинок, сміливо беріть її. Дитині показуємо картинку, і просимо запам’ятати все, що на ній зображено. Після того, як малюк подивився і все запам’ятав, картинку прибираємо і просимо дитину по пам’яті відтворити все, що він бачив.




5. "Запам'ятай колір" Покажіть  дитині малюнки з розфрбованими предметами. а потім запропонуйте по пам'яті їх розфарбувати у такий же колір.

6. "Магазин". Відправляємо дитину в «магазин» при цьому називаємо те, що потрібно купити (для початку не більше 4-5 найменувань). Наприклад, олвіці. шкпарпетки та ін. Малюк біжить в іншу кімнату і перераховує татові-«продавцеві» все, що він хоче у нього купити. З часом список покупок збільшуємо. 


7. "Танцюємо". Ця гра допомагає в розвитку рухової пам’яті. Включаємо музику і відтворюємо під неї який-небудь нескладний рух. Наприклад, сісти навпочіпки, встати, а потім підняти руки вгору. Пізніше кількість рухів можна збільшувати. Дитина в свою чергу запам’ятовує рухи мами, а потім відтворює їх по пам’яті. 



Так непомітно, в процесі гри, ви з легкістю будете тренувати пам’ять малюкові, що в майбутньому йому знадобиться.

Бажаю Вам успіхів!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Шановні батьки! Ваша маленька дитина – це людина! Ця маленька людина потребує виховання без насильства: не окрикiв і покарання, а підтри...