воскресенье, 26 апреля 2020 г.


Шановні батьки!

Завершується дошкільне дитинство дитини. Через деякий час вона піде до школи, і звичайно, необхідно якнай­краще підготувати її до цієї серйозної події. Необхідно розвивати мислення дитини, потрібно навчити його порівнювати, узагальнювати, аналізувати, розвивати мовлення.  "Чому це так важливо для дитини?" " Як це зробити?"

Сучасний світ вимагає від людей вміння швидкого реагування на події, здатність мислити творчо, аналізувати події з різних точок зору. Тому так важливо розвивати в дитині це з дошкільного віку, бо, ідучи до школи, вона  не повинна мислити шаблонно,   механічно запам'ятовувати різноманітну інформацію та  копіювати дорослі міркування. Навички критичного мислення в дитини добре розвивати вдома, тому батьки можуть стати для дитини найкращими вчителями. 


Всі діти люблять грати, і від дорослого залежить, на скільки ці ігри будуть змістовними та корисними. Граючи, дитина може не тільки закріпити раніше отримані знання, а й набувати нових навичок, вміння, розвивати розумові здібності. 

1. У цих цілях використовуються спеціальні ігри, які спрямовані на розумовий розвиток дитини,  насичені логічним змістом.


Вправи для розвитку критичного мислення сприяють загальному розвитку дитини, допомагають їй синтезувати дані про навколишні об'єкти в загальну картину світу. Таким чином, у дитини розвиваються навички мислення. Але такі вправи спрямовані не стільки на те, щоб зробити дитину розумнішою, скільки на те, щоб розвинути в неї уміння приймати правильні рішення. Незважаючи на те, що батьки використовують ці вправи в ранні роки життя дитини, користь від них відчувається протягом усього життя.

2. Запропонуйте дитині визначити. що потрібно кожному звірятку. 


3. Дуже цікавими для дітей є проходження "лабіринтів". Це не тільки гра, а й вправа для розвитку гнучкості мислення.



Щоб розвинути в дитини критичне мислення, потрібно навчити її знаходити важливу інформацію про той чи інший об'єкт. Здатність класифікувати об'єкти ґрунтується на логічних навичках. 

4. Можна запропонувати дитині вправу "Назви одним словом". яка розвиває такий процес мислення. як узагальнення






5. А тепер вправа навпаки: у групі предметів знайти зайвий. 




6. Вміння аналізувати побачене, порівняти зі своїми знаннями та зробити висновки. можна розвивати у дитині під час гри "Що не так?"



Бачите, батьки всі ці вправи не складні і дитина все це сприймає як гру.  
             Грайте зі своїми дітьми, бажаю Вам успіхів!


Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Шановні батьки! Ваша маленька дитина – це людина! Ця маленька людина потребує виховання без насильства: не окрикiв і покарання, а підтри...